Na początek chciałbym napisać, że ze względu na fakt iż często będę aktualizował stronę niektóre wpisy mogą mieć charakter wizualno – informacyjny 😉 Generalnie nie będę zawsze zamieszczał szczegółowych opisów, lecz szybkie skrótowe wiadomości.

   S&P500 przetestował poziom, o którym wspominałem wcześniej i na wykresie dziennym możemy zobaczyć bardzo ładne objęcie bessy. Obecnie Eurodolar jest bardzo skorelowany z giełdami, dlatego kupowanie ryzyka jest równoznaczne z kupowaniem euro i akcji. Pierwsze ważne wsparcie to poziom 1219.

   EURUSD wciąż na oporze, zapewne część inwestorów może czuć się skołowana obecna sytuacją. Osobiście wciąż podtrzymuje swoją wcześniejszą analizę i na ten moment nic się nie zmieniło, dlatego bardziej prawdopodobny jest dla mnie scenariusz spadkowy. Kolejną ciekawą parą walutową jest w również USD/CAD…

    USD/CAD myślę, że większość traderów miała tutaj setup. Osobiście wchodziłem po potwierdzeniu ze świeczki H4 ze względu na moje lekkie spóźnienie, aczkolwiek wejście z wykresu minutowego w tym obszarze było jak najbardziej wykonalne.

 

 

     NZD/USD – odbicie od linii trendu na wykresie dziennym i utworzeniu formacji głowy z ramionami na interwale H1 dodatkowo ostatnia fala została stworzona przez 5tke Elliotta, a projekcje wypadały bardzo blisko szczytu. Taka konfluencja różnych czynników tworzy niemalże perfekcyjne trejdy. Dlatego, aby przybliżyć ten proces w niedługim czasie zamierzam uruchomić specjalny dział: „zagrania” , „trejdy” gdzie będę pokrótce opisywał właśnie te setupy. Na kresce dziennej – formacja objęcia bessy.

Kilka par znajduje się na kluczowych poziomach, na razie wszystko wskazuje na silniejsze umocnienie dolara w najbliższym czasie.

 Zapraszam do komentowania!

Kacper Gawroński

Trading to jego pasja, inwestuje już od ponad 7 lat. Specjalizuje się w analizie Price Action. Prelegent na wielu konfrencjach branżowych m.in. Wall Street.

Śledź mnie:
TwitterFacebookLinkedInGoogle PlusYouTube

Newsletter
Zapisz się na darmowy Kurs Price Action!

×